Grunt głęboko penetrujący GW46

Grunt GW46 – głęboko penetrujący koncentrat

  • wzmacnia podłoże,
  • zwiększa przyczepność lakierów, farb i zapraw klejowych,
  • zmniejsza chłonność podłoża,
  • do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Zastosowanie

Grunt głęboko penetrujący do zastosowania na wszystkich chłonnych i porowatych powierzchniach, takich jak: płyty gipsowe, kartonowo gipsowe, tynki gipsowe, cementowe, podłoża betonowe (wylewki), gazobeton, ceramika, itd. Dzięki swojej zdolności do głębokiej penetracji jest szczególnie polecany na wszystkie stare i osypujące się podłoża. Służy do wzmacniania powierzchnie np. przed malowaniem, nakładaniem zapraw klejowych, itp. oraz do impregnacji powierzchni litych (trudno nasiąkliwych).

Właściwości

Preparat głęboko penetrujący na bazie drobnocząsteczkowej dyspersji akrylowej. Jest wodorozcieńczalny, ekologiczny, nie zmydla się, nie zawiera substancji toksycznych anie rozpuszczalników. Można go stosować zarówno wewnątrz jaki na za zewnątrz pomieszczeń. Wzmacnia podłoże, reguluje jego chłonność, w bardzo dużym stopniu zmniejsza zużycie farby, częściowo zabezpiecza ściany przed zawilgoceniem oraz znacznie poprawie przyczepność farb, lakierów i zapraw klejowych. Po wyschnięciu jest całkowicie przeźroczysty. Odporny na wysoką zasadowość podłoża. Posiada dużą paroprzepuszczalność.

Sposób użycia

Grunt powinien być stosowany na podłoża suche, oczyszczone z kurzu, wosku, tłuszczu, oleju, smarów oraz nieprzepuszczalnych powłok malarskich. Preparat można nanosić pędzlem lub wałkiem na podłoże o temperaturze powyżej +5ºC. Podłoże bardzo chłonne lub zniszczone zaleca się gruntować dwukrotnie (drugi raz należy nanieść ponownie na jeszcze wilgotne podłoże). Rozcieńczać wodą maksymalnie w stosunku 1:1. Przy podłożach bardziej chłonnych preparatu nie rozcieńczać. Zagruntowana powierzchnie jest gotowa do dalszego użytkowania po wyschnięciu.

Wydajność

Zużycie gruntu jest w bardzo dużym stopniu uzależnione od chłonności gruntowanego podłoża i wynosi ok. 0,05-0,25 kg/m2.

Przechowywanie

Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w temperaturze od +5ºC do +25ºC. Okres przydatności do użycia wynosi 15 miesięcy.

Opakowania

Pojemniki plastikowe 2 i 5 litrów.

Atesty

Posiada atest PZH

Dane techniczne

Temperatura podłoża od +5ºC do +25ºC

Użytkowanie powierzchni po 24 godzinach

Gęstość ok. 1,05 g/cm3

Odporność na temperatury (po wyschnięciu) od -30ºC do +70ºC

Uwagi i zalecenia

Chronić przed przemarzaniem.

W przypadku kontaktu produktu z oczami należy obficie przemyć je wodą i skonsultować się z lekarzem.