Grunt uniwersalny GW34

Grunt GW34 – uniwersalny koncentrat

  • poprawia przyczepność do podłoża farb i zapraw klejowych,
  • zmniejsza zużycie farby i lakierów,
  • do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Zastosowanie

Grunt jest gotowym do użycia preparatem do stosowania na wszystkich chłonnych i porowatych powierzchniach, takich jak: płyty gipsowe, gipsowo-kartonowe, tynki gipsowe i cementowe, podłoża betonowe np. wylewki, gazobeton, cegła, itd. Grunt wzmacnia podłoże, wyrównuje jego chłonność i poprawia przyczepność farb, zapraw klejowych, itp. Zmniejsza zużycie farb i lakierów. Polecany do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jest odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Właściwości

Koncentrat jest niepalną emulsją wodną, wodorozcieńczalny, nie zawiera rozpuszczalników. Bezwonny, ekologiczny, po całkowitym wyschnięciu jest przeźroczysty, paroprzepuszczalny i odporny na temperatury od -30ºC do +70ºC .

Sposób użycia

Grunt uniwersalny powinien być stosowany na podłoża suche, oczyszczone z kurzu, wosku, tłuszczu, oleju, smarów, nieprzepuszczalnych powłok malarskich. Można go nanosić pędzlem lub wałkiem na podłoże o temperaturze powyżej +5ºC. Do wzmacniania powierzchni należy rozcieńczać z wodą w stosunku 1:1. Podłoża bardzo chłonne lub zniszczone zaleca się gruntować dwukrotnie. Zagruntowana powierzchnia jest gotowa do dalszego użytkowania po wyschnięciu.

Wydajność

Zużycie preparatu w bardzo dużym stopniu uzależnione jest od rodzaju i chłonności gruntowanego podłoża i wynosi ok. 0,05-0,25 kg/m2.

Przechowywanie

Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w temperaturze od +5ºC do +25ºC (preparat należy chronić przed przemrożeniem oraz nadmiernym nagrzaniem). Odpowiednio składowany zachowuje swoja przydatność do użycia przez okres 15 m-cy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

Opakowania

Pojemniki plastikowe 2 i 5 litrów.

Atesty

Posiada atest PZH

Dane techniczne

Temperatura podłoża od +5ºC do +25ºC

Użytkowanie powierzchni po 24 godzinach

Gęstość ok. 1,05 g/cm3

Odporność na temperatury (po wyschnięciu) od -30ºC do +70ºC

Posiada atest PZH

Uwagi i zalecenia

W przypadku kontaktu produktu z oczami należy obficie przemyć je wodą i skonsultować się z lekarzem.